Jump to content
Sunucu Açılışı Hk. Read more... ×
Sign in to follow this  
Inked

Genel Bilgilendirme

Recommended Posts

16yj4D.png

Uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhabalar. İlk defa mayıs 2018'den bu yana tekrar Vinewood oyun sunucusunu aktif etmeye yakınız. Haziran ortalarında oyun sunucusunu kapatmamızla birlikte oyuncu bakış açısından Vinewood'a karşı izlenimlerin değiştiği konusunda oyuncularla hem fikiriz ve bu nedenle bu dönem Vinewood ile alakalı duyuru bilgilendirme yazısına oyunculardan gelen soruları yanıtlayarak açıklamalarımızı eklemek istiyoruz.

SORU 1: Tekrar kapanmayacağını nereden bilebiliriz ve son dönemden ne farkı var?

Vinewood'u isim olarak oluşturduğumuzda yönetim ekibi olarak büyük hayallere sahiptik. Tüm yönetim ekibi olarak - istisna isimler dışında - daha önce yönetim ekibi görevini sabit olarak tecrübe etmemiştik ve tamamen rol odaklı geliştirme yaptık. Net olarak yaptığımız hatalar, yönetim ekibi içerisinde çevirdiğimiz kavgalar ve acemiliğimiz sebebiyle geçmişin köklü sunucusuna karşı korku yaşamamız sebebiyle Vinewood'u haziran ayında sonlandırdık. Oyuncu emekleri dışında unutulanın yönetim ekibininde emek harcadığını düşünüyoruz. Rol yapma hevesi ve kafamızdaki rol kalitesi algısını platforma yayma fikri ile çıktığımız yolda oyuncuların emekleri ile birlikte kendi emeklerimizi de kapatmamız ile birlikte ortadan kaldırdık ve hem Vinewood oyuncusuna hem de yönetim ekibine emekleri üzerinden ne yazık ki haksızlığımız oldu ve bu konuda oldukça üzgünüz.

2.0 sürümü duyurusu sonrasında yaptığımız net bir hamle ise Grace Roleplay ile birleşmekti. Bu birleşme mevcut ekibimizi ve Grace ekibini ciddi derecede etkiledi ve umduğumuz kitle birleştirme politikası yüzümüze sert bir tokat attı. İki ekibin kimyasının birbirine tutmaması ve yaşanan sıkıntılar sonrasında 2.0 sürümü ile birlikte tamamen dağılmamız hem bizim verdiğimiz kararlar hem de dönem ekibinin gerçekleştirdiği hamleler ile gerçekleşti. Bu nedenle geçmiş hatalarımızdan olabildiğince ders çıkartarak tekrar ciddi bir efor sarf ediyor ve bu dönemde kalmamış gerçekçi rol algısını tekrar oluşturabilmek için çabalıyoruz.

Özetle kapatma gibi bir düşüncemiz yok, masraflar bizi yormuyor ve oyuncunun tekrar terk etmesi durumunda Vinewood oyun sunucusunu aktif tutmaya devam edecek ve istikrarı kanıtlayacağız.

SORU 2: Sunucu ilerleyişi nasıl olacak?

Beta döneminden bu yana sezonluk karakterler ve etkinlikler konusunda platformda en başarılı sunucunun Vinewood olduğunu düşünüyoruz. Etkinlikler, ara senaryolar, senaryolar ve bu elementlerin ekonomiye etkisini hissederek rollerinizi yapacağınızın garantisini veriyoruz. Önümüzdeki 12 aylık süreç tamamen takvim üzerinde planlandı ve Fellas sezonuyla Vinewood'u olabildiğince diri tutacağız.

SORU 3: In-Game sosyal ağ tekrar kurulacak mı?

Tracebook beta döneminde oldukça ilgi çekmişti ve tekrar bir sosyal ağ projesini gündeme getirmeyi düşünüyoruz. Tracebook'un genel rollere etkisini oldukça sevdik ve büyük ihtimalle tekrar Tracebook'u aktif edeceğiz.

SORU 4: İllegal oluşumlara mı ağırlık verilecek, bütün forum baştan aşağıya illegal oluşum tanıtımı mı olacak, yönetim ekibi bu konuda bir önlem alacak mı ya da bir teşvikte bulunacak mı?

Ne yazık ki oluşumların açılması konusunda beta döneminde uyguladığımız gelişim süreci dışında herhangi bir kısıtlama getirmeyeceğiz. Mantığa uygun bir şekilde kendini büyüten suç örgütlerinin gelişim süreçlerine destek olmak dışında (tamamen rolsel bir suç imparatorluğuna dönüşmek) yasalara uygun bir şekilde işlerini yürüten ve rolleriyle para kazanma gayesi güden oyunculara teşvik planlamalarımız mevcut, yakında duyuracağız.

NOT: Sorular oyunculardan gelen sorulardır ve sorular toparlanarak tekrar metin haline getirilmiştir. Dosya ekinde oyuncular tarafından yazılmış soruların orijinal halleri yer almaktadır.

soru1.png

soru2.png

soru3.png

soru4.png

soru5.png

soru6.png

soru7.png

soru8.png

soru9.png

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this